Genel

Dijital Pazarlamanın 5 Ana Maddesi

İşte dijital pazarlamanın en önemli 5 ana maddesi kısa bir özeti: İçerik, yaratıcılık, tutarlılık, iletişim ve müşteri özelleştirme.

1. İçerik

1. İçerik
1. İçerik

Bazıları, web siteleri için günlük olarak içerik oluşturmaları söylendiğini hissediyor olabilir, ancak içerik oluşturmanın önemi anlaşılamıyor. Bugünlerde dijital alanda çok fazla rekabet bulunduğundan, iyi bir ürün veya hizmet yaratamaz iseniz ve güncel içerikler oluşturmazsanız başaramazsınız. Reklamlara biraz para yatırabilir ve geri kalanının kendi kendine halledeceğini umamazsınız. 

Daha önce bir şirket bloğu oluşturmanın önemi hakkında yazmıştık. Bu, yalnızca organik arama motoru optimizasyonu yoluyla web sitenizin trafiğini artırmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda belirli bir reklamla önceki ziyaretçileri hedeflemek için Facebook Pixel’i kullanabilirsiniz.

2. Yaratıcılık

2. Yaratıcılık
2. Yaratıcılık

İnternet dönemi beraberinde birçok harika şey getirmiştir ve yaratıcılığın artması kesinlikle bunlardan biridir. Daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı, ilham bulmak, fikirleri araştırmak, rakiplerinizin neler yaptığını görmek ve hedef kitlenize mükemmel bir şekilde uyması için koyacağınız her şeyi kaliteli yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Sadece bu değil, Canva ve Pixlr gibi güçlü içerik oluşturma araçları artık herkesin kullanımına açık. Bunu, Unsplash gibi bir web sitesindeki güzel ve ücretsiz görüntülerle birleştirin ve artık küçük şirketinizin profesyonel kalitede sosyal medya yayınları ve sanat eserleri üretememesi için hiçbir neden yoktur.

Photoshop ve fotoğraflar için lisanslama ücretleri, grafik tasarımın eski gücü, neredeyse hiç bitmedi ve yola çıktığınızda önündeki tek engel, yeni araçlara adapte olma ve öğrenmeye istekli olmanız!

3. Tutarlılık

3. Tutarlılık
3. Tutarlılık

Blogumuzda blog yazımında tartışıldığı gibi tutarlılık çok önemlidir.

Blog hakkında blog yazmak … Daha derine gitmemiz gerekiyor .

 “Her şirket haftada 10 blog yazısı yazamaz. Küçük ve orta ölçekli işletmeler yalnızca her gün bir blog yazısı veya haftada bir yayın yazma yeteneğine sahip olabilir. Bunda yanlış bir şey yok. Sadece tutarlı olduğundan emin olmalısın. ”

İçerik oluşturmayı deneyin ve haftada veya ayda bir blog olsa bile, tutarlı bir şekilde tutabileceğiniz bir program oluşturun. Bülteninizi her ay aynı günde gönderin. Her ay aynı günde müşteri raporları oluştur ve gönderin …… Bu kadar basit.

4. İletişim

4. İletişim
4. İletişim

İnternetin bize sunduğu en büyük şey şüphesiz 5 dakikalık bir soluk alırken çocuklarımızın iPad’lerde oynayabilecekleri mobil oyunlar oldu. Ancak iletişim için bir saniye düşünün. Artık dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiye, herhangi bir zamanda anında iletişim hatlarından erişebiliyoruz. Bu, satıcılar, pazarlamacılar ve şirketler için yeni pazarları açar.

 Herhangi birine pazarlayabilirsiniz. Ve artık bir pazarlama firmasının zorlu şartlarına boyun eğmek zorunda değilsiniz. Google, instagram, facebook, twitter, youtube ve diğerleri gibi iletişim araçları sayesinde , farklı kıtalardaki müşterileri ve çalışanları ile zahmetsizce çalışabilir ve işbirliği yapabiliriz! Daha kolay olamazdı.

5. Müşteri özelleştirme

5. Müşteri Özelleştirme
5. Müşteri Özelleştirme

Müşteri – ve her zaman – başarılı bir işin en önemli parçası olmuştur. Müşteri yok ise, iş ve satış yoktur elbette.

Günümüzde mevcut olan kişiselleştirme seviyesi, hem müşterilerin hem de pazarlamacıların yararına benzersizdir. Müşteri artık ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyarlanmış özel pazarlama planları oluşturmak için dijital pazarlama ajanslarıyla işbirliği yapabilir.

Pazarlamacılar olarak, müşterinin sattığı belirli öğeler için Facebook yeniden hedefleme kampanyaları gibi şeyler oluşturmamızı, tamamen özel EDM şablonları oluşturmamızı ve şaşırtıcı derecede ayrıntılı istatistikler içeren raporlar ve aylık güncellemeler sunmamızı sağlayan güçlü araçlara da erişebiliyoruz.

Daha Fazla Göster

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı