Google Adwords

Google AdWords’e Hızlı Bir Giriş

Google Adwords – marka adı artık “arama” ile eşanlamlı. Çevrimiçi bir arama yaparken, bunun için “arama” yapmayı düşünmüyorsunuz – “Google” olduğunu düşünüyorsunuz. Günde yaklaşık 2 milyar + arama ve tüketicilerin 7 gün 24 saat hizmet verebilecekleri “Googling” ile, herhangi bir işletmenin neden önde gelen arama motorunun gücünden faydalanmak istediğini merak etmiyoruz. Bu yayında, web sitenize daha fazla trafik çekmeye ve dönüşüm elde etmenize yardımcı olmak için ücretli arama servisini (AdWords) kullanmaya hızlı bir giriş yapıyoruz.,

Google AdWords’e Giriş

AdWords, Google’da ve Google’ın arama ortaklarında reklam satın alabileceğiniz bir hizmettir. AdWords’ü kullanarak, web sitenizi, arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERP) organik arama sonuçlarının yanında veya altında görüntüleyebilirsiniz. SERP, Google’da bir arama yazdığınızda gördüğünüz sayfadır.

Tıklama başına ödeme

Google AdWords’e bir reklam yerleştirmek, ‘tıklama başına ödeme’ esasına göre çalışır, yani reklam veren bir kişi yalnızca bir ziyaretçi reklamını tıkladığında ödeme yapar ve daha sonra reklam verenin web sitesine yönlendirilir.

Reklam verenlerin reklamlarını AdWords ile oluşturmaları ücretsizdir ve istediğiniz kadar reklam oluşturabilir ve ardından işletmenizle alakalı anahtar kelimeler seçebilirsiniz. AdWords, insanlar belirttiğiniz anahtar kelimeleri aradığında reklamlarınızı Google’a yerleştirir. Belirlenmiş bir anahtar kelimeye ne kadar yüksek teklif vermeye istekli olursanız, reklamınızın yüksek sıralarda yer alması olasılığı o kadar yüksektir (örneğin, sayfa 1 sonuçlarında) .

Google Adwords Kampanyalar

Google AdWords, böylece farklı kampanya türlerini yönetmek için kampanyalar ve reklam grupları oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir ürün kampanyanız ve bir içerik kampanyanız varsa, her biri ayrı ayrı yönetilebilir. Her kampanyada, reklamlarınızı ve anahtar kelimelerinizi reklam gruplarına ayırabilirsiniz.

Reklam stratejinizi değiştirmek için tam kontrole sahipsiniz – reklamlarda istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz ve bütçeleriniz üzerinde de tam kontrole sahipsiniz – daha önce açıklandığı gibi, yalnızca tıklamalar için ödeme yaparsınız. ‘Gösterimler’ için ödeme yapmazsınız (reklam göründüğünde); Yalnızca neyin işe yaradığını, gerçekten de reklamınızı tıklayanlarla ödediğiniz için ödeme yaparsınız.

Metin reklamı nedir?

Göre Google’ın AdWords yönergelerine:

AdWords’ün sunduğu çevrimiçi reklamların en basit sürümü olan metin reklamlar üç bölümden oluşur: bir başlık, bir görünen URL ve iki açıklama satırı.

Uzunluk sınırları

Maksimum uzunluk
(çoğu dil)
Maksimum uzunluk
(çift genişlikte diller)
Başlık: 25 karakter 12 karakter
Görünen URL: 35 karakter 17 karakter
Açıklama satırı 1: 35 karakter 17 karakter
Açıklama satırı 2: 35 karakter 17 karakter
  • Anahtar Kelime Alaka Düzeyi – Reklam metniniz anahtar kelimelerinizle ve açılış sayfalarınızla ne kadar alakalı olursa, sıralama o kadar yüksek olur.
  • Harekete geçirme ifadesi (CTA) – örneğin, ‘şimdi dene’; ‘bugün indir’; ‘daha fazla bilgi edin’
  • Değer – reklamınız ürününüzdeki veya hizmetinizdeki değeri gösterir – ürün veya hizmetiniz hakkında bilmelerini istediğiniz bir indirim, ücretsiz teklif, daha yüksek kalite veya başka bir benzersiz satış teklifi içerebilir.
Daha Fazla Göster

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı