Web Tasarım

Web Sitenizin Yeniden Tasarlanma Zamanı Geldi

Arabanızı, evimizi ve hatta belki de diğer önemli araçlarımızı bile değiştirip bir üst modeline veya daha iyisini alıyoruz ve geliştiriyoruz… Öyleyse neden web sitemizi yükseltmiyoruz. Uzun süredir bildiğiniz, sevdiğiniz ve güvendiğiniz bir şeyden vazgeçmek zor ama bize güvenin, bunun yaparak daha iyisine sahip olmak birçok açıdan size faydalı olacak.

Taze, yeni, yenilikçi bir web sitesine zaman ve para harcamak göz korkutucu olabilir, ancak herkes daha büyük ve daha iyi şeylere doğru ilerlerken dinozor çağında yani geride kalıyor olabilirsiniz ki birçok firma böyle ve bilmiyorlar. 

Bu nedenle, web sitenizi yeniden tasarlamanız için size 10 neden vermek istedik?

Web Sitesinin Yeniden Tasarlanmasının Zamanı Geldi
Web Sitesinin Yeniden Tasarlanmasının Zamanı Geldi

1. Web siteniz işletmenizin bir temsilcisidir. Müşterilerinizin eski olduğunuzu düşünmesini ister misiniz?  Tabi ki hayır. 

Eski bir web sitesine sahip olmak, eski bir mutfağa sahip olmak kadar kötüdür. Elbette, temel düzeyde çalışır, ancak tüm yeni teknoloji, tasarımsal ve kullanıcı deneyimi açısından eksiksinizdir. 2018 yılında yapılan bir çalışmada, tüketicilerin %94’ünün bu on yıllık web sitelerinden daha ziyade, kişisel ve yeni koşullara göre tasarlanmış web sitelerine çekildiğini ortaya çıkardı. Bu nedenle zamana ayak uydurun ve müşterilerinize özel olarak hedeflenen benzersiz, modern bir web sitesi tasarlayın.  


2. Müşteriler güzel ve kolay ister. Orijinal web siteniz böyle mi?

Sırf web sitenizin içinde gözü kapalı dolaşabiliyor olmanız, müşterinizin yapabileceği anlamına gelmez. Aslında, tüketicilerin % 88’i olumsuz bir navigasyon deneyimi yaşadıktan sonra bir web sitesini tekrar ziyaret etmenin mümkün olmadığını söyledi. Yani, sadece bir şirketin iletişim bilgilerini bulmak için beş farklı işe yaramaz bilgi sayfasını yönlendirmek isteyen var. Basitçe söylemek gerekirse, şirketinizin ve müşterilerinizin hayatını kolaylaştırmak için gezinmesi kolay ve güncel bir web sitesi oluşturun.


3. Web sitenizin artık mobil cihazlarda da görüntülenebileceğini unuttunuz mu?

Web sitenizi yeniden tasarlamayı düşünürken, web sitenizin mobil ve tablet cihazlarda nasıl görüneceğini unutamazsınız. Cep telefonları ve tabletler pratikte insan anatomisinin bir parçası oldular. Dünyadaki web sitelerinin % 52’sinden fazlası mobil cihaz kullanan arkadaşlar tarafından ziyaret ediliyor. Masaüstü tasarımınızın görünümünde güncel kalmak önemlidir, ancak mobil tasarımınızda güncel ve kullanışlı olmak daha önemlidir.

 
4. Web Sitenizin yüklenmesi uzun sürüyorsa. Kendinize bir fincan kahve yapın ve müşteri kaybetmenizi sakince bekleyin. 

Web sitenizin başarılı olması için hızlı yüklenebilmesi gerekiyor. Açıkçası. Kulağa hoş gelmeyen bir ses gibi geldiğini biliyorum ama birçok insan web sitelerine hızlarını halka yayınlamadan önce test etmiyor. Müşterilerin sadece % 59’u bir web sitesinin yüklenmesini beklediğini kabul ederken,% 49’u bir web sitesinin 2 saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini beklemektedir.  Bu nedenle sitenizin yüklenmesi çok uzun sürerse, potansiyel müşterileri kaybediyorsunuz (veya onları kızdırıyorsunuz). 


5. Web siteniz, işletmenizin var olma nedenini açıkça belirtiyor mu?

Şirketiniz kalem satıyorsa, ana sayfanızda kaliteli bir şekilde belirtin. Kullanıcılar, web sitenizin ilk izlenimi ve içeriğinizi gözden geçirmek için yalnızca 5.59 saniye bekliyor. Bu nedenle, yazılı içeriğinizi ana sayfanızda kısa, net ve kalem satıyorsanız, kalem satmayla ilgili olarak belirtin. 


6. Şirketinizin iletişim bilgilerine kolayca ulaşılabilir mi yoksa kullanıcıların ulaşabilmesi için beş sayfa seyahat etmeleri mi gerekecek?

Müşteriler, işletmenizin yasal olduğunu bilmek ister. Bu, web sitenizde doğrudan onları telefon numaranız, konumunuz ve e-postanız olan bir sayfaya gönderen gezinmesi kolay bir iletişim bölümü sağlamak anlamına gelir. Bu, tüketicileri yalnızca işinize güvenmeleri için teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda müşterilerin web sitenizin ne kadar iyi tasarlanmış olduğu hakkında parlayan yorumlar yapmasını kolaylaştırır.

 
7. Resimler ve videolar 1000 kelime veya daha fazla değer.

Metinler, web sitenizin tek önemli parçası değildir. İnsanlar olarak, iletişimimizin % 93’ü görseldir; bu nedenle, ilgili metni kullanan görsel olarak çekici bir web sitesine sahip olarak müşteriler, sağlanan bilgilerin % 65’ini elinde tutacaktır.  

Web Site Tasarımı
Web Site Tasarımı

 8. Tarihi geçmiş CTA’lar ve açılış sayfaları iyi değildir. 

Web sitenizin tasarımını güncellerken, harekete geçirme ifadeleri ve açılış sayfanızı da yenilemeyi unutmayın. Potansiyel müşterileri nasıl müşteri adaylarına dönüştürdüğünüz ve web sitenizin başarısında çok önemli faktörler. Daha modern ve etkileşimli bir tasarım oluşturmak için CTA’nızı ve açılış sayfası görüntülerinizi videolar ile güncellemeyi düşünün. Bu şekilde tüketicilerin  % 90’ında  videoları kendi kendilerine karar verme sürecinde etkili olmuş olursunuz. 


9. Tarihi geçmiş bilgiler, veriler ve pup up lar çok can sıkıcıdır.

Hiçbir şey bunlardan daha kötü olamaz. Pop up’ların açılması eskinden kullanılan flash animasyonların açılması ve kullanıcıların bunları beklemesi korkunç bir şey dir. Şu anda kullanmakta olduklarınız, onsuz yapamayacağınız araçlarsa, müşterilerinizin mümkün olan en iyi deneyime sahip olmalarını sağlamak için güncellenmiş bir sürüm olup olmadığını kontrol edin (ve teknolojilerini bir pencereden atmayın). 


10. Rakiplerinizin neler yaptıklarına dikkat edin.

Rakipleriniz kendi web sitelerine yeni ve yenilikçi bir tasarım yapmışlarsa, özellikle sizi SEO sıralamasından düşürdüyse, sitenize de bazı değişiklikler yapma zamanı gelmiş olabilir. Rakiplerinizin neler yaptığını güncel tutmak, şirketinizin alakalı ve odaklanmış kalması için önemlidir. 

Web sitesi yeniden tasarlanması zor olabilir ve biraz zaman alabilir ancak şirketiniz yukarıdaki adımlarımızı kullanarak çok az değişiklik yapmaya başlarsa, web siteniz yalnızca taze ve güncel görünmez, ziyaretçileriniz de buna bayılır.  

Daha Fazla Göster

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı